A tekercs

Több
7 éve 4 hónapja #2982 Írta: rhyen
rhyen válaszolt a következő témában: A tekercs
Quirin Umro

A söntéspult mögött egy vézna, kora ellenére id?sebb férfit találsz. Egy fekete csuklyás viaszosvászon köpönyeget visel, arca alig látható.
-Üdvözletem idegen. Miféle rend? értetlenkedik dörmög? hangon a nekromanta. Eközben a mögötted álló lány, közelebb lép a pulthoz.
-Az úr az iskola vendége mester. szólítja meg a kocsmárost Eriel lágyan cseng? hangon.
-Rendben. Itt van a kulcs. A szobát a folyosó végén balra találjátok.mondja a varázsló, s kezével a folyosó irányába mutat.
Mindketten megköszönitek, majd a szoba felé indultok. A csehó nem hasonlítható Torozonéhoz, de elég sok bejárat el?tt elhaladtok mire megérkeztek a célhoz.
Az ideiglenes lakhelyed, egy kb 3x4 méter hosszú szoba. Közepén asztal, az asztalon kancsó, és néhány friss kenyérlángos vár. Az ajtóval szemben az ágyad, mellette pedig egy zárható láda, melybe a holmijaid pakolhatod. A helységnek 2 ablaka van, amely az ágyad két végénél található.
Miután szétnéztél beinvitálod a lányt, aki el?ször tiltakozik, de mikor elmondod neki hogy segítséget akarsz kérni enged a kérésnek, s beljebb lép.
-Igazából csak annyit mondtak, hogy segíteni kell a kalandozóknak az eligazodásban, és Hargen mester fogadójába kell elkísérni az egyiküket amikor hív a f?mágus. Ezenkívül este valamelyik mester szólni fog, ha mehetünk a vacsorára. válaszol, majd mikor végig montad mondandód elmosolyodik.
-Hát így tényleg nehéz dolgotok lesz, ha azt hiszed a Vigyázók Rendje készíti a mágikus tárgyat. Ez a bizonyos rend ugyanaz, mint mondjuk Erigowban a város?rség. Csakhogy itt Doranba különleges fegyverekkel és vérttel vannak felszerelve, illetve nem lehet akárki a tagjuk. Gyakran közülünk az adeptusok soraiból kerülnek ki, akiknek van tehetségük a mágiához, de nem elég ahhoz hogy varázsló legyen bel?lük. Elméjüket, és testüket is mágikusan kondícionálják. Soha nem hagyhatják el Dorant, s tagjaik mindig 555-en vannak. Nagyjából ennyi, ezt azért nem árt ha tudod.
-És nem akarok okoskodni, de szerintem amit felsoroltál azok csak varázslatok voltak, nem pedig varázstárgyak. Én csak egy adeptus vagyok, azonban ha felajánlanák ezt a lehet?séget egy olyan tárgyon gondolkodnék ami mindig segítségemre van. Ehhez nem is kell messze mennünk. Ott vannak például az elementálok és a démonok. E világi fegyver nem sebzi ?ket, csak mágikus fegyverrel gy?zhet?ek le. Mivel elmondásod alapján harcos vagy, els?sorban valami ilyesmin gondolkoznék. Ám a lehet?ségek tárháza szinte végtelen, mivel a Gyorsaság Csizmával ellenfeleidnél mindig egy lépéssel gyorsabb lehetsz.
válaszol a lány, és ha nincs több mondanivalód kimegy a szobából, s a folyosón lév? padra ülve várakozik.
Este kopogtatnak az ajtódon, és mikor kinyitod az adeptus áll veled szembe. Azt mondja a vacsora miatt jött.

Mit teszel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #2984 Írta: rhyen
Shen Igron

A bestia karddal a hasában lefordul rólad, s amikor nyúlnál az üvegcséért azt tapasztalod, hogy a páncél alatt lév? ruházatod teljesen átázott. Ha végig nézel a páncélzatodon azt állapíthatod meg, hogy a pihen? id? alatt, a szörny kékes vére ráfolyt a vértre, onnan pedig a mellvért és a combvéd? lemezek között átszivárgott a nadrágra. Mikor végeztél a helyzet felismeréssel kézbe veszed az üvegcsét, amit megszagolva, a Zászlóháború idején érezhettél utoljára. Els?re nem ugrik be pontosan miért és honnan ered, azonban mire feltápászkodsz rögtön az akkori sérült sátorban találod magad. A csata 1 hete zajlott már, s az Erigow-ot véd? szövetségesek nagy veszteségeket szenvedtek. Épp a karodon szerzett törés miatt mentél segítséget kérni, amikor efféle rózsaszínes édeskés illatú szert adott az egyik pap.

Mit teszel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 4 hónapja #2985 Írta: rhyen
Shen Igron

A bestia karddal a hasában lefordul rólad, s amikor nyúlnál az üvegcséért azt tapasztalod, hogy a páncél alatt lév? ruházatod teljesen átázott. Ha végig nézel a páncélzatodon azt állapíthatod meg, hogy a pihen? id? alatt, a szörny kékes vére ráfolyt a vértre, onnan pedig a mellvért és a combvéd? lemezek között átszivárgott a nadrágra. Mikor végeztél a helyzet felismeréssel kézbe veszed az üvegcsét, amit megszagolva, a Zászlóháború idején érezhettél utoljára. Els?re nem ugrik be pontosan miért és honnan ered, azonban mire feltápászkodsz rögtön a sérült sátorban találod magad. A csata 1 hete zajlott már, s az Erigow-ot véd? szövetségesek nagy veszteségeket szenvedtek. Épp a karodon szerzett törés miatt mentél segítséget kérni, amikor efféle rózsaszínes édeskés illatú szert adott az egyik pap.

Mit teszel?

Több
7 éve 4 hónapja #2986 Írta: PandaNeko
PandaNeko válaszolt a következő témában: A tekercs
Ez esetben azonnal lehúzom és várok a hatásra majd a vízben megmosom a vértem. Közben alaposan szétnézek ismét.

Több
7 éve 4 hónapja #2987 Írta: rhyen
Shen Igron

Rendben.

Az üveg hatása szinte azonnal érvényesül, és már is jobban érzed magad. (+10 fp) Tested felfrissül, sebeid mintha már nem is sajognának. Ezután elindulsz lemosni a páncélt, amelyet 1 fertályóra alatt sikerül is letakarítani. (ez kb 15 perc) Azonban semmi különöset nem veszel észre.

Mit teszel?

Több
7 éve 4 hónapja #2988 Írta: danka90
danka90 válaszolt a következő témában: A tekercs
[color=#008000:3b3mqwdo]Hát lehet, hogy többet kellett volna beszélgetnem a csatamágusokkal a mágiáról általában is. Bár mikor bemutatták, hogy mi történik azzal, akinek védtelen az elméje, érthet? módon jobban érdekelt a pszi alkalmazás. Szerencsétlen srác még ma is szégyenkezhet, mikor eszébe jut, hogy gatya nélkül körbefuttatták a varázslók a tábor körül. Dehát kellett neki beszólogatni...
Na de vissza a jutalomra. Szóval ez a rend nem is olyan hatalmas, mint amilyennek els? látásra t?nt, ?k csak a varázslók test?rei. De legalább katonák, akárcsak én, megtalálhatjuk a közös hangot. Amire a legbüszkébb vagyok, az a kiemelked? vívó tudásom, egy rövid karddal többre megyek, mint sokan kétkezessel. És a lánynak igaza van, kell egy mágikus fegyver, ha le akarok gy?zni olyan ellenfeleket, amikkel találkozhatunk Gro-Ugonban. Azt hiszem megvan, egy jó kard mindig kisegít a bajból, ezt fogom kérni. Most pedig munkára, nem mehetek így a vacsorára.

Szóval még délután kifényesítem a láncingem, lepucolom a b?rvértem, leápolom a kardom, markolatot is, ne legyen vérfoltos sehol, kerítek tiszta ruhát, megfürdök, hajat mosok, egyszóval nagy kalandozóhoz méltó, jó benyomást akarok kelteni. A vacsorára láncing nélkül, de a szépen kifényesített b?rpáncélban megyek, ahogy egy harcoshoz illik, hogy néznék ki egy szál ingben. Kardomat az oldalamra csatolom és nagyjából késznek nyilvánítom magam. Ennyi id? alatt meg is érkezhet az adeptus.

- Remek, már vártam rád, készen vagyok, akár mehetünk is. És eldöntöttem, igazad van, egy jó fegyverre van szükségem, ami mindig kisegít, ha megszorulnék.

Majd várom, hogy a lány mutassa az utat.[/color:3b3mqwdo]

Oldalmegjelenítési idő: 0.366 másodperc

Útvonal

Aktuális gondolatok

Ha saját szerepjátékot alkotnál, legyen az első kérdés az: Van-e valami olyan játék, amivel játszanál, de nem elérhető a piacon?

Bejelentkezés

Kereső

Cookie kezelés

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.