A tekercs

Több
7 éve 2 hónapja #2937 Írta: danka90
danka90 válaszolt a következő témában: A tekercs
[color=#008000:1qw5my9y]Na jó, én már nem bízom ezekben a doraniakban, látom én, hogy itt nincs lyuk, de félig sem biztos, hogy nem pont ez a csapda az egészben. A kötelet visszahúzom és rögzítem egy kiálló k?darabhoz, vagy a szobrok egyikéhez, vagy bármihez, ami elég er?snek t?nik, majd a másik végét markolva elkezdek araszolni a lyuk felett. Tehát óvatosan át akarok sétálni rajta. Ha megbír, akkor irány kifelé. Ha a találtam olyan helyet a kötél rögzítéséhez, ahova csak ráakasztottam a hurkot és így a másik oldalról némi lengetéssel le tudom szedni, akkor viszem magammal a kötelet, ha nem volt ilyen hely és fixen kellett rögzítenenm, akkor már nem egyek vissza érte, ki kell jutnom mihamarabb.[/color:1qw5my9y]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #2943 Írta: TheElf
TheElf válaszolt a következő témában: A tekercs
[i:9xwbpipz][font=garamond:9xwbpipz][size=4:9xwbpipz][color=#000080:9xwbpipz]Ha már 2 helyen tudok tevékenykedni egy id?ben, akkor megoldható, hogy vacsora is legyen, könyvtár is legyen, így pedig élnem kell ezzel a lehet?séggel. A vacsorára sajnos kénytelen vagyok kiöltözni, így oda bizony a "legszebb ruhámat" veszem fel. Ezt sajnos illetlenség lenne elkerülni, viszont így igyekszem az út lehet? legnagyobb részét a kíváncsi szemek el?l rejtve megtenni. Egy kis lopakodás senkinek sem árt, és legalább gyakorlom is. Az úton biztosan szükség lesz rá.

[roll0] [/color:9xwbpipz][/size:9xwbpipz][/font:9xwbpipz][/i:9xwbpipz]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
7 éve 2 hónapja #2944 Írta: TheElf
TheElf válaszolt a következő témában: A tekercs
Sajnos nem sikerül teljesen elkerülni a figyelmet, mert bár a terep ismert, és ez megkönnyíthetné a lopózást, sajnos azok is jól ismerik a terepet, akik bizony rendszeresen felfigyelnek az arra járó szépségre. Az pedig, hogy egy lány igyekszik el?lük elbújni, igyekszik elkerülni a füttyszót, s a keresetlen bókokat, csak jobban izgatja sok úriember fantáziáját. Ez pedig hamar oda vezet, hogy "ha már ?k látnak, akkor jobb a f?út" alapon vissza kell óvakodnom a f?útra, ott ugyanis a szemtelenked?ket is látnák, ez talán egy kicsit visszatartja ?ket. Persze könny? azt mondani, hogy az Arelnek tetsz? életet él? lányok, boszorkányok szebbek mint sok üresfej? Ellana hív?, de ugye a sok szemtelenség el?l kitörésb?l könnyen lehet Arelnek tetsz? bunyó is, az pedig nem tesz jót a szép ruhának. Persze sokan mondják, erre való valamely nemesebb, könnyebb, de mégis er?sebb fémb?l készült sodronyruha, csakhogy az ehhez való anyagok viszonylag drágák. Nekem pedig sosem volt pénzem Mithrill vértezetre.

Ami még rosszabb, sosem volt türelmem olyan urakra, akik azt könnyen megvehetnék számomra. Pedig hányszor hallottam, hogy a n?knek könny? dolga van, hiszen semmiért sem kell megdolgozni, elég kivárni, hogy valamely kedves úriember megvegyen mindazt amire csak egy leány vágyhat. Persze azt is hallottam, hogy a szépség adottság. Els?sorban olyanok hangoztatják ezt, akik nem tudják, hogy a szépség a harmónián, a stílusérzéken múlik els?sorban. Nem azon, hogy milyen adottságokkal születünk, hanem azon, hogy hogyan használjuk azokat. Ellana ribancait ismerve azt is tudjuk, hogy ki azt hirdeti magáról, hogy ? pénzért bármire kapható, az a legjobb adottságokkal indulva is lehet olcsó és közönséges, míg egy barbár törzs leányai között akadhat olyan, akib?l igazi szépséget sikerül faragni, pedig nem éppen egy törékeny alkat.

Aki tudja, hogy mit csinál, s megvan a maga aurája is, az nem csupán egyetlen módon tud szép lenni, sokféle stílust tud képviselni. Egy nap el tudja érni, hogy a nehéz shadoni ruhában találják vonzónak, s bárki aki irigyli a szépségét, meg akarjon vásárolni egy ilyen súlyosabb, nehezebb alkotást. Másnap könny? dzsad selyem, harmadnap valamely gorviki csipkever? m?ve lehet a soron. Ez az igazán nehéz, nem félmeztelenül összeszedni az egy aranyat a megfáradt keresked?t?l, kinek pénze van, de n?t már két hónapja nem látott. A szépség, a stílus is éppen úgy eszköze a gondolatok kifejezésének, mint egy nyelv. Ez a mágikus m?vészetek alapja. Ez pedig azt is jelentett, hogy nem lenne helyes az ilyen tudást, adottságokat egy-egy jobb ruha vagy vért megszerzésére fecsérelni.

A többi boszorkány szerint az ilyen megfontolások a legbiztosabb jelei annak, hogy "varázslóként gondolkodom". Hogy nem véletlenül lehetett nekem botot találni. Hogy bizonyára "született varázsló" vagyok, és nem véletlen, hogy dorani lettem. Hogy a varázslók tradicionális öltözéke áll jól. Azt persze elfelejtik, hogy a báli ruhát, a városi ruhát s?r?bben követi füttykoncert, mint a dorani oktatók tradicionális köpenyét. De egy vacsorára mégsem mehetek a szokásos oktatói ruhában. A többi varázsló sem abban menne ilyen helyre.

Szerencsére, ha már két helyen kell elkerülnöm a furcsa tekinteteket, a füttykoncertet, akkor legalább az egyik helyre mehetek az oktatókra jellemz? ruhában. Így a könyvtár felé haladva nincs annyi bajom, mint a másik úton. De csak megérkezek mindkét helyre, s a könyvtárban még a szükséges dolgokat is megszerzem. Mindenesetre el?re tartok t?le, hogy a Gro-Ugoni kaland alatt számos hasonló problémában lehet részem, hiszen míg a többi boszorkánnyal igyekeznék találkozni a boszorkánykör miatt, addig is lehetnek problémák ilyen szemtelen úriemberek miatt.

Több
7 éve 2 hónapja #2947 Írta: rhyen
rhyen válaszolt a következő témában: A tekercs
PandaNeko

A helyzet az, h:
-ha cselt szeretnél használni akkor az sikeres gyorsaság, és ügyesség próbával lehetséges. (k10-zel az adott értékek alá kell, dobj)
-ha mégis úgy döntesz h a postodban dobott TÉ-t számoljam, akkor nincs + 40 VÉ, és akkor már az els? körben eltalált a szörny. (azaz a 2. és 3. körben lév? támadást is dobom) Mivel a Védekez? harc folyamatos hátrálást jelent, támadásra nincs lehet?ség.
illetve ha én értettelek félre, és véletlenül rosszul írtad a TÉ-hez tartozó köröket, akkor remélem jól értelmeztem a gondolataid: (ha nem légyszíves írd le mit szeretnél)
1.A hirtelen megjelen? bestiát, denevérnek nézed, majd egy "l[i:2abnkene]ássuk te dög mit tudsz[/i:2abnkene]" felkiáltással védekez? harcba ugrasz.
Eközben: a szörny megindítja feléd a rohamát, amit elég könnyen hárítasz pajzsoddal.
2. A folyamatos hátrálás közben megfigyeled, kiismered hogy viselkedik a vízköp?, hátha tartogat valamilyen különlegességet számodra. (Ez a második és harmadik kör)
Eközben: a szörny folyamatosan próbálja elvenni, kiütni kezedb?l a pajzsot. Sérülést nem szenvedsz, mert 00-ás dobással tud csak eltalálni.
3. Miután ráuntál a várakozásra (4.kör és azután), a szörnyet megpróbálod lerántani a földre, majd ha nem sikerül támadsz. Ekkor (ha mégis sikerültek a próbák) azonban az általad leírt els? körös támadás (ami nálam már a 4.kör) nem lehetséges, mivel pajzs és kard van a kezedbe -> tehát ez olyan mintha mindkét kezedben egy-egy pohárral próbálnál megfogni egy harmadikat.

A vízköp?r?l: kb 60-70 kg körül lehet, és ha sikerül a próbád, megpróbál gyorsan "fel szállni". Neki egy er?próba (18-as er?) -2 vel. Ha sikerül a bestia ellök, majd messze száll.

Több
7 éve 2 hónapja #2948 Írta: rhyen
rhyen válaszolt a következő témában: A tekercs
Quirin Umro

A kötelet sikerül megkötni, majd óvatosan átsétálsz a hídon. Nagy meglepetésedre semmi nem történik, nem szakad le a híd, nem lesz hirtelen sötét, és a legf?bb hogy senki nem akar megölni. Amikor hátranézel azt látod hogy a híd teljesen ép, és csak illuzió volt az egész. Úgy véled, hogy a dorani aki ezt kitalálta biztos jókat nevethetett. E gondolatok közben a köteleddel bíbel?dsz, ahelyett, hogy visszasétálnál érte. Pár pillanat telik el, amire végre sikerül visszaszerezned a köteled a szobor lábától. Végül elindulsz a kijáratnak vélt irányba, amib?l szintén er?s fény sugárzik, azonban ez nem vakít. Miel?tt belépnél az átjáróba, jobb oldalon egy asztalon három üvegcsét veszel észre. Az egyik kék szín?, a másik rózsaszín, a harmadik sárga.
Átlépve egy szobában találod magad, ahol már hárman vagytok. A helység biztos a f?mágus szobája lehet, s mikor körbe nézel sok-sok portrét látsz a falon. A portrék között magas polcok, a terem végében pedig a mágus és a lovag már vár.

Mit teszel?

+20 tp, illetve ha felveszel valamilyen üvegcsét akkor azt is írd fel a karakterlapra.

Több
7 éve 2 hónapja #2949 Írta: PandaNeko
PandaNeko válaszolt a következő témában: A tekercs
Az els? három kör védekez? harc volt, mivel úgy ítélem, hogy nem sikerülne a mutatvány a fentebb kidobott értékeket számolhatod, 4., 5., 6., körnek.

Oldalmegjelenítési idő: 0.433 másodperc

Útvonal

Aktuális gondolatok

Ha saját szerepjátékot alkotnál, legyen az első kérdés az: Van-e valami olyan játék, amivel játszanál, de nem elérhető a piacon?

Bejelentkezés

Kereső

Cookie kezelés

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.