Így játszunk mi - Avagy a kedvenc M.A.G.U.S. háziszabályaink
Az oldal előző változatán egy 10-es toplista várta a rajongókat, de tegyük fel a kérdést: Miért pont 10 szabály lenne a fontos? És meddig szabály
IRC-től a Roll20-ig, asztali szerepjáték online
Emlékszem. Volt egyszer két akció. Az egyiket Mindenkinek néven hirdette akkor még a MATÁV, a legnagyobb hazai vezetékes telefon szolgáltató, a
Campaign Cartograper 3+ Abszolút kezdőknek
10000 Forint nem kevés pénz. Nem az az összeg amit a legtöbben egy hirtelen érzelmi döntés után elköltenének. Az imupulzusvásárlás ennél
Régi? Új? Rendszer?
Amikor a Delta Vision felvetésére, hogy házi rendszereket is vártak jeleztem sok embernek van / volt kész rendszere, de nem küldték el ezért /
Csak egy kép a karakteredről I - Alapoktól a koncepcióig
Egy kép a karakteredről. Sokszor csak ennyit kívánsz. Csakhogy nem sok olyan egyszerű azt prezentálni. Sokak szerint a probléma ott kezdődik, hogy

Cégháborúk 1: DreamCon Boston

Több
6 éve 6 hónapja #2916 Írta: KaDa
*megint rezeg a zsebiroda*

Csoportos válaszüzenet:
"Oké. Gondolkoztunk azon, hogy akár egy kisebb 'katasztrófavédelmi gyakorlat' tartásában is segédkezhetnénk a parknak, akár küls?sök 'segítségével' is, vagy anélkül hogy szólnánk tartunk a védelmen 'stressztesztet'.
Vagy a park szünetében saját csapatokkal gyakorlatozást. Vagy csak sima felderítésnél maradunk. Esetleg mind."

A többieknek:
"Oké, Aikát is bele fogjuk keverni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #2917 Írta: TheElf
Alice mosolyogva bólogat.

- Tudod, hogy imádom a felderít?utakat és hasonló kóborlásokat.

Persze ki ne tudná, hogy kíváncsi mint egy macska.

- Aika jó fej, csak én nagyon óvatos lennék a társaságában, veszélyes. Tudod, ? könnyen mondja azt, hogy nem sámán, még csak nem is Adeptus, ez nem a teljes igazság. Ideig-óráig el lehet nyomni a mágikus aktivitást valamilyen részben, s?t beültetésekkel, orvosi trükkökkel akár el is lehet végleg tüntetni, de ez a lényegen nem változtat. A Totem sohasem téved. Soha. Soha, semmilyen körülmények között. Az pedig, hogy Aika óvatos, mint sokszor a Toteme is, és éppen annyi beültetéssel "nyomja el" a mágiáját ami a totemét sem zavarja, nem arra mutat, hogy ? lenne az egyetlen kivétel. - Teszi hozzá Anna

- Rendben, rendben, értünk Anna, csak van ezzel egy apró probléma. Egy állatfaj nem mindig egy Totem, hiszen akár kultúránként más és más tulajdonságokat társítanak ugyanahhoz az állathoz. Ha jól tudom, Aika is éppen ezek miatt a kulturális különbségek miatt távolságtartó. - Feleli Lisa

- Az egyik ilyen totem amir?l tudok például Sáska. Távol-Kelet népei bölcs mesterként ismerhetik meg, aki ugyanakkor szükség esetén halálos is, viszont az ember barátja. Sok nyugati pedig képmutatást, tökéletes ragadozót lát benne, és bizony sokak számára felt?nik, hogy hasonlít az Alien-ekhez, így a rovartotemek egyik furcsa prototípusa, de a többi rovarra is vadászik. - Teszi hozzá Donna

- Egy állat két arca, két eltér? világ - Mondja Alice

- Aika keleti. És bár szép, és kedves, láttátok már lecsapni. Bölcs mester. Pont az amit Sáskáról mondtok. Azért nyomja el a mágiáját, mert a nyugati kultúra a Totemr?l ami hívja gonosz képet fest, de Keleten jó mester... Valóban, ? is jó, és az a keleti Totem amit képvisel az is bizonyára Jó. De mi van, ha ez a Totem esetleg a Sáska, és bizony Aika halálos is lehet. - Mondja Anna

- Akkor az van, hogy nem ismered a Totemeket. - Feleli Alice

Hsu-Chi egy id? után szépen, halkan, kimérten egy kis monológba kezd.

- Valami bajod van Sáskával? Mifelénk elég sok adeptus járja az ? útját. Esetleg velem is bajod van? Vagy azokkal a lányokkal akik darázsfészkeket számolnak fel? Tudod, igen egy-egy állathoz sokféle Totem tartozik, de a Totem nem téved. Ha minket egy mester választ ki, akkor nehezen kerülünk át a rossz oldalra, és nincs toxikus sámán sem a soraink között. De ha félelmekr?l beszélhetünk, kedves Anna, akkor bel?led bármikor lehet vérmágus, megannyi sötét mágia mindig karnyújtásnyira van, mindig kíván egy kis plusz hatalmat, egy könnyebb utat, és nincs ott egy Totem, hogy azt mondja, hogy nem. Emberi gyarlóság nélkül nem lennének rovarsámánok sem. Miért kellene bármely totemnél jobban megbízni az emberi hatalomvágyban, gyarlóságban, esetleges irigységben?

- Ha ti az emberi elméhez, racionalitáshoz köt?dtök, nem volt-e annak arca az inkvizíció, Hitler, Sztálin? Nem volt-e az a föld kizsákmányolásának az oka? Nem ezért deportálták az indiánokat? Nem ide tartoznak a bérgyilkosok, a maffia, a legkizsákmányolóbb cégek? Nem ezt a racionalitást említi sok Aztechnologys bérmágus? Ítélkezzünk tradíciókhoz, totemekhez köthet? irracionális félelmek alapján? Akkor rólad szerinted e sok aprósággal mit mondjunk? Igen, Sáska bölcsen választ, és sosem téved. Én is mosolyogtam, vártam, és a megfelel? pillanatban csaptam le, szétzúzva sok érvedet, kicsit hülyét csinálva bel?led. De nem vágtalak fejbe, nem akartalak kirekeszteni, és nem is ítéltelek el. És nem is kezdtem el lövöldözni.

Eszedbe jut, hogy ez a lány bizony nem csak a Kung-Fu miatt lehet halálos. Láttad a fegyverzetét. Nagy kaliber? mesterlövész-puska a kedvence, de a pisztolya sem kis darab. Igen. Szereti azokat a "játékszereket" amikkel egy probléma, egy lövés. A lövés el?tt és után egyformán kedvesen mosolyoghat. Érdekes lesz ?t visszafogni, hiszen ?rségben ez a hozzáállás veszélyes lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 6 hónapja #2920 Írta: KaDa
[i:3vu1rssx][color=#008000:3vu1rssx]Nagyon morcosasn tudok nézni ha boldog vagyok is, ha viccel?désr?l van is szó. Ez most nem vicc. És morcos vagyok.
Valahol mintha valami az agyam hátuljában azt mondaná, ez hülyeség. De Aikáról van szó. Talán csináltam már nagyobb hülyeséget, rosszabb okból pedig biztos cselekedtem már.[/color:3vu1rssx][/i:3vu1rssx]
A végén csak egy torokköszörülés lett bel?le, de a Medve morgásal cselekszi ezt.

"Nagyon érdekes diskurzus a totemekról, biztos vagyok benne hogy normál esetben szivesen beszélgetnék órákat róla. A mágikus jellemz?k és a beültetések témájáról is. S?t, mindkett?r?l akár heteken át id?nként összeülve, megvitatva hogy mindenki hogyan emésztette meg magában az el?z? alkalommal felvetetteket..." - megenyhülve - "Nem is rossz ötlet..." [i:3vu1rssx]réved kicsit a semmibe[/i:3vu1rssx] "Viszont ha lehet el?ször tudjuk le amiért összegy?ltünk! Oh, még elötte, Anna, köszönöm a figyelmeztetést, igyekezni fogok nem elfeledkezni róla..." - "Egyébként jómagam eddig is úgy gondoltam hogy a szobában mindenki veszélyes a maga módján. " - kissé vidámabban - "De azért titeket nyugodtan megviccelnélek, max másnap szivárványszín hajjal ébrednék és feketére kifestve, vagy tudomisén, van itt nálam kreatívabb, ha vígyáztok hogy fel ne zavarjátok az alvó Medvét."

"No de még a hibernálás messze-messze van! Ott tartottunk hogy ki kéne találni és megszervezni milyen el?készületeket teszünk a következ? pár napban, aztán össze kéne hozni még az ajánlatot, és kivitelezni kéne az el?készületeket. És ha tényleg akarunk kis bajkeverést, akkor ugye sürget minket az id?, mielött túl sokan megtudják hogy sántikálunk valamiben."

[color=#008000:3vu1rssx][i:3vu1rssx]Lenyugodva még egyszer végignézek mindannyiunkon. Lehet igyekezni kéne mindenki személyiségének megfelel? szerepet találni. Van akiknél ez azt jelenti, hogy csökkenteni lenne érdemes az esélyét hogy igazán húzós balhéba keveredjünk. Van egy pont, ami után az anyamedve nem kérdez és nem kegyelmez, másokban is lehet ilyen. Hsu-Chi közelében lehet hogy érdemes elrejteni egy fegyvert ha valami nagyon-nagyon balül s?lne el. De lehet hogy nem, és mindenképpen úgy, hogy ne tudjon róla. És én? Talán valami információs hostesskedés, ami közben jól megnézhetem magamnak az emberek viselkedését közben?[/i:3vu1rssx][/color:3vu1rssx]

Több
6 éve 6 hónapja #2926 Írta: TheElf
Lisa nem állja meg, hogy még egy kicsit hozzá ne szóljon a vitához:

- Ne feledd, bár Aika a ház alapítója, a helyzete kicsit furcsa. Jelenleg ugye dolgozik, méghozzá a seregnek. A cégnél csak alapító és tulaj. Az egyetemen pedig azt pletykálják, magasabb tudományos fokozatra hajt, ehhez viszont évekkel korábban kellett neki a tanári kinevezés. Nem tanársegéd, hanem afféle "címzetes egyetemi tanár." És talán az egyetlen akinek ?szinte a mosolya mikor bejelenti, hogy a vizsga jól sikerült. A hallgatók hibáira nem a harctéren derül fény, hanem már itt... A jól sikerült, sikeres vizsga velejárója a sok bukás.

Akad akiben kellemetlen élményeket ébreszt a történet, akad akik viszont láthatóan mosolyognak rajta. Valóban jobb, ha valaki megbukik, mintha lelöveti magát.

- Mindenesetre, ha nem akarunk bukni, akkor irány a vidámpark. Ki szereti a hullámvasutat?

Oldalmegjelenítési idő: 0.205 másodperc

Útvonal

Aktuális gondolatok

Ha saját szerepjátékot alkotnál, legyen az első kérdés az: Van-e valami olyan játék, amivel játszanál, de nem elérhető a piacon?

Bejelentkezés

Kereső

Cookie kezelés

This website uses cookies to manage authentication, navigation, and other functions. By using our website, you agree that we can place these types of cookies on your device.